02 Квітня 2021 року

Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії»

event

24 лютого 2020 року було проведено Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?», організований Комітетом з питань гендерної політики НААУ за підтримки АО «AVER LEX». Цей захід був організований для привернення уваги юридичної спільноти до існуючих гендерних стереотипів в професії.

Ініціатором та натхненником заходу виступила керуючий партнер Ольга Просянюк. Обговорення було сфокусовано на двох темах – питання гендерної проблематики та ефективність гендерної стратегії.

Спікерами першої сесії виступили Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, Начальник відділу упровадження практики Європейського суду з прав людини в прокурорську діяльність Вероніка Плотнікова та екс-член НАЗК, представник НАЗК у Європейському суді з прав людини Олександр Серьогін.

Вони поділились власним розумінням гендерної рівності, розповіли про випадки «гендерних розривів», боротьбу з гендерними стереотипами та дискримінацією, а також про державну гендерну політику. Ольга Просянюк модерувала цю сесію в форматі «відкритого мікрофону», коли кожен зі спікерів та учасників, яких, до речі, було близько 130, могли висловити свою позицію.

Друга сесія була присвячена питанням гендерної стратегії, перевагам її запровадження та роботи з командою з цього приводу. Модератором та одним із спікерів виступила Надія Стефанів, Суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, Президент професійної громадської організації «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів». На початку сесії вона сформувала 2 групи учасників – захист і обвинувачення у справі гендерної рівності та провела модильоване судове засідання, що викликало великий інтерес.

Потім своїм досвідом поділились Христина Кіт, Голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», Оксана Василяка, Перший заступник директора Координаційного центру з надання БПД, Ольга Калашник, Президент Громадської організації «Ла Страда-Україна» та Світлана Шутенко, начальник методичного відділення Державної установи «Академія патрульної поліції», відповідальна за дотримання гендерної рівності, підполковник поліції.

Ольга Просянюк, керуючий партнер, Голова Комітету з питань гендерної політики НААУ:

«В процесі діяльності Комітету, слухаючи спікерів (і чоловіків, і жінок) стало очевидним, що питання гендерної рівності, стереотипів, розривів в оплаті праці існують, але їм не приділяється необхідної суспільної уваги. У зв’язку з цим, було прийнято рішення провести Public Talk «Гендерна Рівність в юридичній професії: міф чи реальність?” – захід, який би відкрив цю тему навіть для самих впевнених скептиків. А таких, як виявилося, було не мало. В основному, це були чоловіки. На початку я запитала у всіх, що для них означає гендерна рівність, чи існує воно в юридичній професії, що думають учасники про гендерні стереотипи та чи стикалися гендерною дискримінацією? Відповіді були найрізноманітніші. Я дуже вдячна всім учасникам, що не побоялися поділитися своїми історіями. Це була неймовірно жива (не дивлячись на специфічність теми) і мотивуюча дискусія! Сподіваюсь сьогодні було посаджено зернятко для роботи над досягненням гендерного балансу. Ми і надалі будемо проводити подібні заходи».

event
event
event
Інші заходи

Сортувати:

News

Сортувати: