02 Квітня 2021 року

Ольга Просянюк об уголовной практике AVER LEX

Наша компанія була створена як юридичний бутік з основною кримінально-правової спеціалізацією в 2012 році. Вибір спеціалізації базувався на кількох факторах. По-перше, партнери фірми вже мали достатній досвід захисту у кримінальних справах, а також бачення розвитку цієї практики в компанії. І, зокрема, у нас вже була дійсно потужна команда кримінальних адвокатів. У той час була відсутня конкуренція в цій сфері на ринку. Зрештою, у мене було внутрішнє відчуття щодо майбутнього зростання популярності практики і виділення її в окрему, незалежну від судової, практику. Не кажучи вже про те, що у нас було тверде бажання бути кращими в цій сфері.

post-1

У вас були наставники на ранній стадії формування кар'єри, які Вам допомагали?

В університеті однієї з моїх наставників була професор кафедри цивільного права Олена Кохановська. Вона була серед тих, хто прищепив мені гарячий інтерес змагатися в судовому процесі з гідними опонентами. І знаєте що? Під час захисту моєї дисертації, щоб отримати ступінь кандидата юридичних наук, були також опоненти провідні наукові юристи. І саме Олена була тоді моїм опонентом.

Я завжди надихаюся досягнутим успіхом Наталії Кузнєцової. Вона одна з найбільш шанованих фахівців і видатний представник української спільноти юристів. Для мене вона приклад професіонала, до глибини душі закоханого в свою справу.

post-1

Яка історія створення AVER LEX?

Ми створили нашу фірму разом з моїм партнером Віталієм Сердюком. Це рішення було усвідомленим і ретельно продумувалося. Я пам’ятаю, як ми вибрали наш перший офіс, як вже оформили його, а назви компанії ще не було. Вся команда висловлювала свої думки з приводу назви. Зараз дуже популярно використовувати прізвища засновників в назві компанії. Але нам хотілося чогось дуже особливого, що відображало наші цінності і цілі. Так з’явилася назва AVER LEX «ЗАКОН ПОНАД УСЕ!»

post-1

Якими досягненнями Ви найбільше пишаєтеся за минулий рік, які привели AVER LEX до отримання нагороди "Law Firm of the Year" в кримінальних справах?

Наш головний успіх полягає в реалізації мети, поставленої на п’яту річницю компанії, стати провідною високоспеціалізованої фірмою в сфері кримінальної захисту. Як ви знаєте, багато високопоставлених чиновників, політиків і бізнесменів вибрали нашу команду. Нічого дивного, такі справи зазвичай дуже делікатні і політично мотивовані. Ми пишаємося тим, що ведемо справи, яким немає аналогів в Україні.

Наша команда витримує абсолютно безпрецедентний тиск, захищаючи інтереси Віктора Януковича, колишнього президента України. Це найбільш резонансна справа в судовій системі України. Ми єдині адвокати на території України і країн СНД, які одномоментно допитали кількох державних чиновників в прямому ефірі: трьох президентів України, як і нинішній президент; двох прем’єрміністрів; нинішнього спікера Верховної Ради України та ряд інших.

В результаті активної позиції, були порушені наші професійні права. Ця ситуація знайшла широке висвітлення в українських та зарубіжних ЗМІ, і ініціювала фахове обговорення щодо прав адвокатів в Україні. Відгукуючись на рішучу підтримку правової спільноти, а також професійних організацій і організацій з прав людини, ми зібрали докази систематичних порушень професійних прав адвокатів в Україні. Ми підготували спеціальний звіт, який презентували у вересні. У процесі підготовки звіту мною було проведено ряд зустрічей, в тому числі з депутатами Європарламенту, міжнародними правозахисниками і представником відділу спеціальних процедур офісу Верховного комісара ООН з прав людини, які були повідомлені про багатозначних випадки тиску на українських адвокатів і порушення їх прав.

В цілому я вважаю, що наша публічна позиція щодо захисту нашої професії і зміни правил гри в країні є найважливішим досягненням за останній рік.

post-1

Чи є у вашій фірмі інші адвокати, яких ви хотіли б виділити, хто в значній мірі посприяв фірмі виграти ваші основні справи?

Звичайно, високі досягнення це робота всієї нашої команди. Команду адвокатів у сфері політично мотивованих справ очолюють старший партнер Віталій Сердюк та партнер Ігор Федоренко. А команду адвокатів у сфері Business defense- партнер Артем Дроздов.

post-1

Чи є що-небудь ще в цій практиці або інший, ніж особливо пишається фірма?

Для нашої команди і для мене особисто дуже важливо сприяти розвитку адвокатури в нашій країні. З недавнього часу я очолюю Ініціативну групу по захисту прав адвокатів. Спільно з Українською секцією Міжнародного товариства прав людини, ми підготували спеціальний звіт про порушення прав адвокатів в Україні. Його презентація відбулася у вересні.

Я сподіваюся, що ми зможемо залучити максимальну увагу до цієї проблеми і спонукати адвокатів не тільки повідомляти про порушення, а й використовувати весь наявний інструментарій, щоб захистити свої права і гарантії адвокатської діяльності. Я вважаю, що адвокати займають важливу роль в нашій країні на шляху до реформ. Права і гарантії для адвокатів є основоположними принципами забезпечення доступу до правосуддя.

У минулому році нашої компанії виповнилося 5 років. За ці роки нам вдалося реалізувати десятирічний план розвитку. На майбутній період ми поставили для себе головне завдання максимально розширити кримінальну практику на міжнародному рівні.

Інші статті

Сортувати:

News

Сортувати: