03 Жовтня 2023 року

AVER LEX захистило інтереси Клієнта у спорі щодо умов проведення інвентаризації на вимогу податкового органу

клієнтський запит

Адвокати AVER LEX захистили інтереси ТОВ «Юніверсал Експорт» у спорі щодо умов проведення інвентаризації на вимогу податкового органу.

Судовий спір між Клієнтом та ГУ ДПС у Київській області був розглянутий всіма трьома інстанціями з винесенням рішень на користь ТОВ «Юніверсал Експорт» про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення щодо збільшення суми грошового зобов’язання з ПДВ на 8 150 320 грн. та за штрафними санкціями на 815 032 грн.

Отриманий результат

У своїй постанові Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду підтримав позицію адвокатів щодо наступного:

 

  • податковий орган хоч і має право вимагати проведення інвентаризації під час перевірки, однак не має право диктувати певний день та час проведення такої інвентаризації, оскільки чинним законодавством не передбачено таких повноважень податкового органу;
  • фахівці контролюючого органу за їх згодою мають право бути присутніми під час проведення інвентаризації, однак їх відсутність не може ставити під сумнів результати інвентаризації, якщо такі фахівці не з’явились під час проведення інвентаризації, про час та місце проведення якої, вони були попереджені заздалегідь.

Таким чином, Касаційний суд підтримав позицію, що інвентаризація є засобом доказування/встановлення об’єктивних обставин, а не важелем тиску на платника податку з боку податкового органу, який зобов’язаний діяти виключно на підставі та в межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством України.

circle

К :

Інтереси Клієнта представляли партнер Володимир Єніч та адвокат судової практики Іван Осколков.

Інші кейси

Сортувати:

News

Сортувати: