02 Квітня 2021 року

Адвокати захистили інтереси судді

клієнтський запит

11 серпня 2020 року відбулось засідання Вищої Ради Правосуддя (ВРП), на якому розглядалось подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) про звільнення Олени Радчикової з посади судді за результатами проведеного кваліфікаційного оцінювання.

Ознайомившись із поданим запереченням та заслухавши доводи адвокатів і судді, ВРП повністю відмовила у задоволенні подання ВККС і залишила суддю на займаній посаді.

Інтереси судді представляли керуючий партнер Ольга Просянюк та адвокат судового департаменту Катерина Сташків, які наголосили на необ’єктивності та невмотивованості рішення ВККС.

Отриманий результат

По-перше, комісією не було роз’яснено, за яким принципом виставлялись бали по критеріям кваліфікаційного оцінювання.

По-друге, члени комісії, які проводили кваліфікаційне оцінювання Олени Радчикової, в 2015 році розглядали щодо неї дисциплінарну справу. За результатами її розгляду вони безпідставно розцінили прийняття суддею рішення у порядку, прямо встановленому кримінальним процесуальним законодавством України, як порушення принципу верховенства права. Але тоді дисциплінарне стягнення не було застосоване у зв’язку із закриттям справи через закінчення строків притягнення до відповідальності.

Тому є підстави вважати, що рекомендації ВККС щодо звільнення судді за результатами кваліфікаційного оцінювання базуються виключно на висновках раніше розглянутої дисциплінарної справи і є фактичним наміром застосувати до судді дисциплінарне стягнення.

В результаті ВРП прийняла до уваги всю аргументацію захисників і визнала рішення ВККС необґрунтованим.

circle
partner partner

К :

Інтереси судді представляли керуючий партнер Ольга Просянюк та адвокат судового департаменту .

Інші кейси

Сортувати:

News

Сортувати: