02 Квітня 2021 року

AVER LEX захистили інтереси суддів у Вищій раді правосуддя

клієнтський запит

В Україні вже кілька років існує негласне протистояння між окремими правоохоронними органами і суддями Окружного адміністративного суду міста Києва, який розглядає спори між громадянами і представниками або керівниками державних органів, в тому числі і правоохоронних.

Правоохоронці ініціюють кримінальні провадження, використовують проти суду оперативні, технічні та інші специфічні можливості, в тому числі і гучні інформаційні компанії. Метою таких дій є дискредитація суду і обмеження можливості реалізовувати його суддями правосуддя. Скоріш всього, підставою для такої підвищеної уваги правоохоронців стала принципова позиція суду при розгляді спорів між громадянами та владними структурами.

По одному з кримінальних проваджень прокуратурою було ініційовано звернення про відсторонення суддів ОАСК від здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя – дисциплінарного органу щодо суддів і прокурорів. Аналогічне звернення з тих самих підстав і документів, але в провадженні з іншим номером, подавалося прокуратурою в 2019 році, проте було відхилено ВРП як необґрунтоване.

Отриманий результат

1 вересня 2020 року ВРП розглядало звернення правоохоронців проти суддів протягом 12 годин. Керуючий партнер Ольга Просянюк, яка захищала інтереси цього колективу суддів, звернула увагу членів ВРП на те, що переважно вимоги обвинувачів ґрунтуються на тих же обставинах, доказах і документах, за якими рік тому вони вже отримували відмову. Також вона озвучила ряд грубих порушень процедур і законодавства України при проведенні розслідування по відношенню суддів і при підготовці та подачі документів в ВРП.

Ґрунтуючись на чітко аргументованих заперечення адвокатів АО AVER LEX, поданих в інтересах суддів, і наданих доказів, члени ВРП ухвалили одноголосне рішення відмовити в задоволенні клопотання про відсторонення суддів від здійснення правосуддя.

circle
partner

К :

Над проектом працювала команда з 10 адвокатів під кураторством керуючого партнера Ольга Просянюк .

Інші кейси

Сортувати:

News

Сортувати: